Министерство образования Украины делает важный шаг к переходу на электронные учебники

110509_bookswarehouse001_go_jpg_800x1000_q100

Министерство образования и науки Украины провело встречу, на которой было решено предоставить всем ученикам школ альтернативный доступ к учебникам в электронном виде.

В связи с непростой экономической ситуацией было принято решение предоставить ученикам бесплатный доступ к электронным версиям учебников, чтобы родителям не пришлось покупать традиционные учебные пособия.

2

По словам министра образования и науки Украины, это решение не только не навредит печатному изданию учебников, но и подготовит его к переходу к электронному виду, поскольку интересы издателей, также как учеников, родителей и учителей, учитывалось перед принятием окончательного решения.

По предварительным данным учебники будут храниться на сайте в виде PDF файлов, которые можно будет просматривать на компьютерах. Вместе с тем будет доступна и HTML версия пособий, которую можно будет просматривать непосредственно на веб-сайте без загрузки файла.

22 жовтня 2014 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт провів зустріч з членами Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів України, представниками Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, Громадської ради при МОН, експертами ІТ-технологій щодо ефективного функціювання електронного депозитарію підручників на офіційному сайті МОН.

Нагадаємо, що на сайті МОН вже розміщено посилання на електронний репозитарій підручників, розроблений Центром освітніх комунікацій. На даний момент, в онлайн-доступі розміщені далеко не всі електронні версії підручників. На репозитарії вже завантажено підручники для 1, 2, 3, 4 і 6 класів. Заплановано, що саме цей портал буде платформою для проведення конкурсу з відбору підручників для 4 і 7 класів. Та, на думку користувачів, досить часто виникають проблеми з завантаженням текстів підручників та складністю реєстрації на порталі. Завдяки зусиллям учасників зустрічі електронний депозитарій підручників удосконалюватиметься, а українські школярі отримають зручний доступ до електронних версій підручників.

Читайте также: